Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 16 Şubat 2017, Perşembe günü eklendi.
Google Pixel ve Google Pixel XL telefonlarında deneyebileceğiniz 8 gizli özellik.
Google Pixel telefonlarda kullanabileceğiniz 8 gizli özellik

Google Pixel ve Google Pixel XL telefonlarda kullanabileceğiniz mükemmel özellikleri bu yazımızda bir araya getirmeye çalıştık. Google'ın merakla beklenen HTC üretimi iki telefonu Pixel ve Pixel XL telefonlar uygun fiyatı ve marka kalitesi ile rakiplerinin bir adım ilerisinde yer alıyor.

Google Pixel telefonları ile yapabileceğiniz 8 gizli özellik yazımızın devamında yer alıyor.

1) Ekranı hafifçe dokunarak bildirimleri görebilme
Ekrana hafifçe dokunduğunuzda size bildirimleri gösterecektir. Telefon ekranınızı açtıktan sonra iki kez dokunarak bildirimleri görün. Bu özelliği kullanabilmek için Ayarlar > Hareketler bölümünden "Telefonu kontrol etmek için iki kez hafifçe dokunun" seçeneğini aktif edin.

2) Kullanıcı arayüzü değiştirme
Sistem UI Ayarlayıcısı adı verilen özelliği bulmak için, bildirim panelinin üst kısmındaki ayar dişli çark simgesine yaklaşık üç saniye boyunca uzun basın ve ardından bırakın. Bir bildirim, UI Ayarlayıcısının etkinleştirildiğini bildirir. Böylece, ayarlar ekranının altındaki menüyü bulabileceksiniz. UI Tuner'i açtıktan sonra, durum çubuğunda görünen simgeleri değiştirebilirsiniz. Pil yüzdesini pil simgesine ekleyebilirsiniz.

3) Mobil veri yerine Wifi kallanma
Bu özelliği kullanabilmek için Pixel cihazınızdan Ayarlar > Google bölümünden "Ağ Oluşturma" yı seçin ve "Wi-Fi Asistanı" açın. Wi-Fi Asistan özelliğini açtığınızda, telefonunuz otomatik olarak hızlı ve güvenilir ücretsiz Wi-Fi şebekeleri arayacaktır.

4) Spam engelleme araçları
Bu özelliği kullanmak için Telefon uygulaması içerisinde bulunan saat simgesine basarak arama geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Burada bulunan spam numarasını basılı tutun. "Spam'ı engelle" seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca aram listesinde bulunan diğer spam numaraları engellemek için sağ üst köşesindeki ayarlar simgesinden "Arama engelleme" ulaşarak engellemek istediğiniz numarayı kendiniz yazabilirsiniz.

5) Fotoğrafları ve videoları yüksek çözünürlüklü çekme
Kamera uygulamasının sol üst köşedeki bulunan menü simgesine dokunun. "Ayarlar" ve ardından "Arka kamera video çözünürlüğü" seçeneğine dokunun. UHD 4K olarak ayarlayın. Ayrıca "Panorama çözünürlüğü" seçeneğine bakın ve "Yüksek" olarak ayarlayın.

6) Aynı ya da peş peşe yinelenen fotoğrafları kolayca silebilme
Ana ekranda bulunan Fotoğraflar simgesine 2-3 saniye bastıktan sonra size farklı seçenekler sunacaktır buradan "alanı boşaltma" kısayolunu seçerek telefonunuzda önceden Google Fotoğraflar'a kaydedilmiş olan yinelenen fotoğrafları görebilir ve onları silebilirsiniz.

7) Sesli fotoğraf çekebilme
Herhangi bir düğmeye basmadan sesinizle fotoğraf çekin. Klasik fotoğraf kamerası ile üç saniyelik geri sayım başlatmak için "Tamam Google, fotoğraf çekin" deyin. Ön kamera (Selfie) için ise "Tamam Google, bir selfie al" diyerek sesli olarak fotoğraf çekebilirsiniz. veya "Tamam Google, onbeş saniyede bir resim çekin" diyebilirsiniz.

8) Google Pixel bildirim ışığını açma
Bildirim özelliğini kullanmak için Ayarlar > Bildirimler ve ardından dişli çark simgesine dokunun ve "bildirim ışığı"'ı açabilirsiniz.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz