Windows
Windows
Mobil
Mobil
Android
Android
iOS
iOS
Web Uygulamaları
Online
Oyunlar
Oyun
Haberler
Haber
Doğukan tarafından 17 Şubat 2017, Cuma günü eklendi.
Sosyal medya devi Facebook her türlü alternatifi bünyesinde barındırma çalışmalarına devam ediyor
Facebook iş ilanları

Facebook'a iş ilanları servisi geliyor. Her yönüyle bizi etkisi altına alan Facebook'an da iş bulup, iş ilanı verilebilme dönemine giriliyor.

Sosyal medya devi Facebook, işverenlerin kendi sayfaları aracılığıyla iş ilanları vermelerine olanak sağlayacak Facebook Jobs adlı yeni özelliğini duyurdu. ABD veya Kanada'da yaşanlar için iş ilanları daha resmi bir şekilde Facebook'ta yayınlanmaya başlandı. 2 milyar kullanıcısı olan Facebook verilen ilanın uygun adaylara ulaşması için idela mecra olarak görülüyor. Kullanıma sunulacak yenilikle birlikte firmalar kendi sayfaları üzerinden açık olan pozisyonlara dair bilgileri paylaşabilecek.

Facebook, işveren ve iş arayanları Messenger ile görüştürüyor.

Facebook’un Reklam ve iş platformlarının başkan yardımcısı Andrew Bosworth yaptığı duyuruda, "Bugünden başlayarak ABD ve Kanada'daki işletmeler iş ilanlarını yayınlayabilecek ve gelecekteki çalışanlarını kendi sayfalarında veya yeni iş yer imlerinde kolayca bulabilecekler. Bu yeni deneyim, işletmelerin halihazırda zamanlarını Facebook ve mobil ortamda harcadıkları düşünüldüğünde nitelikli insanlar bulmasına yardımcı olacak" denildi. Facebook üzerinden iş ilanı paylaşabilecek. Böylece Facebook, LinkedIn ile rekabete giriş yapacak. Linkedin'de orta ve üst düzey yeteneklere sahip çalışanlara öncelik veriliyordu. Facebook için hedeflenen ise küçük veya büyük firmaların herhangi bir iş için iş ilanları verebilmesi.

Facebook'un erişebileceği 2 milyar kullanıcı sayısı göz önüne alınırsa bu iş en fazla LinkedIn'e zarar verecek ve bu servis yüzünden zor günler yaşayacağını gösteriyor.

Bunlarla da İlgilenebilirsiniz